Четвер, 15 липня 2021 00:00

Зверніть увагу!

У зв’язку зі спекотною погодою можливе виникнення та розповсюдження пожеж у лісових масивах.

Найчастіше причиною загоряння в лісі є необережно кинутий сірник або недопалок чи не загашене багаття. А залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як лінзи. Це досить часто призводить до самозаймання лісових масивів.

Потрібно пам’ятати, що більшість загорянь у лісах виникають внаслідок так званого антропогенного або людського чинника, рідше пожежі стаються через природній фактор, наприклад, через удари блискавкою. Зупинити  лісову пожежу важко, а  деколи  неможливо навіть  за наявності   спеціальної техніки.

Тому  заходи  з  попередження лісових пожеж – протипожежна агітація, заборона   відвідування  лісових  угідь   населенням  у  засушливу погоду – є оперативним  інструментом  лісової охорони   у боротьбі   з лісовими пожежами. Тим паче, що ліс це не лише краса, але й багатство нашого краю, саме він охороняє ріки та озера від висихання, ґрунти від ерозії, поля від суховіїв, забезпечує атмосферу киснем, тож він потребує особливого ставлення. Саме тому всім, хто перебуває у лісі на відпочинку, необхідно ретельно дотримуватись правил пожежної безпеки.