Середа, 06 жовтня 2021 00:00

Допомога новоствореним громадам, для яких проблематично утримувати коштом власного бюджету штатні одиниці енергоменеджера, менеджера з розвитку громади чи проєктменеджера

Інформуємо, що Фонд "Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу", для покращення фінансових показників та інституційної привабливості малих громад, започатковує проєкт "Парасоль".

Основою проєкту є допомога новоствореним громадам, для яких проблематично утримувати коштом власного бюджету штатні одиниці енергоменеджера, менеджера з розвитку громади чи проєктменеджера.

Останнє десятиріччя дуже чітко показало переваги наявності таких посад в громадах. У середньому, як показує практика, добре підготовлені фахівці економлять до 10% всіх річних витрат на енергоносії, які фінансуються з бюджету громади.

Також за 2015-2021 рокисередній річний показник залученняпозабюджетних коштів до громади, в яких є такі фахівці, відповідає 2% всіх річних власних надходжень. Навіть при наявності в малих громадах фахівців такого профілю, утримати їх на місцях після надбання ними певних навичок і необхідних знань переважній більшості громад не вдається довше двох років. Тому всі гарні започаткування в таких громадах часто залишаються в передпроєктному стані.

Проєкт "Парасоль" базуватиметься на принципі аутсорсингу, тобто, передачі частини завдань або процесів муніципалітету стороннім виконавцям на умовах субпідряду. Угоди аутсорсингу виконуються людьми, що не є муніципальними штатними працівниками, але є експертами у переданому на аутсорсинг виді робіт. Зазвичай аутсорсинг використовується для скорочення витрат.

Для співпраці з громадами на умовах аутсорсингу будуть залучені профільні фахівці, які за останні три роки добре зарекомендували себе в проєкті "Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки", а також науковці провідних університетів країни. Фінансову вигоду для новостворених громад показує практика останніх п'яти років. Вартість утримання структури розвитку громади фактично буде в 5 разів менша і буде дорівнювати середній економії витрат на енергоносії однієї школи за рік. Такий підхід дозволить громаді з дефіцитом власних коштів фактично безкоштовно отримати фахову підтримку.

Проєкт передбачає індивідуальний підхід до кожної громади.

Участь у проєкті рекомендована громадам, які прагнуть підвищити власні показники у національних і міжнародних рейтингах інституційної спроможності та сталого розвитку громад.

Телефон для довідок: +380 93 135667,+380 98 2903636 (Руслан Анатолійович Щербаков), https://www.facebook.com/Centersupportsmallcity/