• Орнітологічний заказник Петрівський
  • Зоологічна памятка Пташиний базар, Світловодський район
  • Компаніївський район
  • Південний Буг
  • Заповідник Квітуча Балка, Новгородківський район
Середа, 06 жовтня 2021 00:00

Допомога новоствореним громадам, для яких проблематично утримувати коштом власного бюджету штатні одиниці енергоменеджера, менеджера з розвитку громади чи проєктменеджера

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Інформуємо, що Фонд "Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу", для покращення фінансових показників та інституційної привабливості малих громад, започатковує проєкт "Парасоль".

Основою проєкту є допомога новоствореним громадам, для яких проблематично утримувати коштом власного бюджету штатні одиниці енергоменеджера, менеджера з розвитку громади чи проєктменеджера.

Останнє десятиріччя дуже чітко показало переваги наявності таких посад в громадах. У середньому, як показує практика, добре підготовлені фахівці економлять до 10% всіх річних витрат на енергоносії, які фінансуються з бюджету громади.

Також за 2015-2021 рокисередній річний показник залученняпозабюджетних коштів до громади, в яких є такі фахівці, відповідає 2% всіх річних власних надходжень. Навіть при наявності в малих громадах фахівців такого профілю, утримати їх на місцях після надбання ними певних навичок і необхідних знань переважній більшості громад не вдається довше двох років. Тому всі гарні започаткування в таких громадах часто залишаються в передпроєктному стані.

Проєкт "Парасоль" базуватиметься на принципі аутсорсингу, тобто, передачі частини завдань або процесів муніципалітету стороннім виконавцям на умовах субпідряду. Угоди аутсорсингу виконуються людьми, що не є муніципальними штатними працівниками, але є експертами у переданому на аутсорсинг виді робіт. Зазвичай аутсорсинг використовується для скорочення витрат.

Для співпраці з громадами на умовах аутсорсингу будуть залучені профільні фахівці, які за останні три роки добре зарекомендували себе в проєкті "Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки", а також науковці провідних університетів країни. Фінансову вигоду для новостворених громад показує практика останніх п'яти років. Вартість утримання структури розвитку громади фактично буде в 5 разів менша і буде дорівнювати середній економії витрат на енергоносії однієї школи за рік. Такий підхід дозволить громаді з дефіцитом власних коштів фактично безкоштовно отримати фахову підтримку.

Проєкт передбачає індивідуальний підхід до кожної громади.

Участь у проєкті рекомендована громадам, які прагнуть підвищити власні показники у національних і міжнародних рейтингах інституційної спроможності та сталого розвитку громад.

Телефон для довідок: +380 93 135667,+380 98 2903636 (Руслан Анатолійович Щербаков), https://www.facebook.com/Centersupportsmallcity/

 

 

 

Читати 24 разів