Середа, 29 грудня 2021 00:00

Пропонуємо звернути увагу!

Незабаром Новий рік. Усі жителі області готуються зустріти його в сімейному колі з чудовими подарунками під ялинкою. І особливо важливим стає вибір новорічної красуні.

Саме тому головне завдання - забезпечити легальну та прозору підготовку новорічних ялинок для продажу, та не допустити браконьєрських вирубок хвойних дерев.

Тож пропонуємо звернути увагу на те, що незаконна порубка і пошкодження ялинок, перевезення, зберігання незаконно зрубаних ялинок, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн. – 1020 грн.) і на посадових осіб - від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 грн. – 5100 грн.).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня                      2008 року "Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту" відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев до 41 року у грудня-січні.

За реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок встановлені штрафні і карні санкції у відповідності до статті 88 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів  рослинного світу - тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн. – 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн. – 3655 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Сподіваємось на свідомість громадян та просимо при придбанні новорічних ялинок звертати увагу на наявність маркування уніфікованим способом.