• Заповідник Квітуча Балка, Новгородківський район
  • Зоологічна памятка Пташиний базар, Світловодський район
  • Орнітологічний заказник Петрівський
  • Південний Буг
  • Компаніївський район
П'ятниця, 28 серпня 2015 12:00

Відбувся педагогічний форум, одним із питань якого було винесено на обговорення "Екологічна освіта та виховання підростаючого покоління"

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

27 серпня 2015 року відбувся серпневий педагогічний форум за участі керівників загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, керівників органів управління освіти райдержадміністрацій, міських рад, завідувачами районних, міських методичних кабінетів (центрів), головами районних, міських організацій професійних спілок працівників освіти і науки.

На форумі розглядалось питання «Екологічна освіта та виховання підростаючого покоління», стосовно якого доповів О.Ковтунов, у своєму виступі директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації запропонував звернути особливу увагу на екологічне виховання учнівської молоді, адже екологічні знання є актуальними сьогодні, вони переносяться у повсякденне життя. Сучасні методи  екологічної освіти потребують активації діяльності учнів щодо охорони природи рідного краю, пізнання навколишнього світу,  критичного ставлення до вчинків, які завдають шкоди природі.

Найбільша кількість учнів залучається до екологічної роботи через масові заходи, які проводяться загальноосвітніми і позашкільними навчальними закладами області. Учителям початкових класів порекомендував  проводити відкриті уроки на екологічну тематику, конкуси екоплакату до Всесвітнього Дня Довкілля, операцій: «Першоцвіт», «Нерест», «Новорічна ялинка», «Спалювання стерні» тощо.

До навчального процесу учнів старших класів запропонував включити «Екологічний паспорт Кіровоградської області» та «Регіональну доповідь про стан навколишнього природного середовища Кіровоградської області», що дасть можливість підростаючому поколінню самостійно вивчати та аналізувати зміни стану довкілля в регіоні з року в рік.

До тематики самостійних робіт учнів з таких предметів, якгеографія, біологія, основиздоров'я включити екотеми та провести презентації результатів досліджень.

До тижня біології включити захід на тему: «Збереження рідкісних червонокнижних видів рослин та тварин».

Постійно проводити години спілкування на теми поводження з відходами;негативнихнаслідківспалювання стерні; збереження рідкісних червонокнижних видів рослин та тварин тощо.

Запропонував раз на півроку в міських, районнихташкільних бібліотеках проводити наочну популяризацію екологічної та природознавчої книги  через тематичні виставки, дні інформації тощо.

Завдяки доступній і цікавій формі проведення масові заходи сприятимуть вихованню екологічної культури учнів, побудові гармонійних стосунків з природою та привиття  бережливого ставлення до довкілля, яке нас оточує.

 

 

 

 

 

 

 

 

Читати 966422 разів