Середа, 22 листопада 2017 15:45

21 листопада 2017 року відбулась нарада з представниками обласних держаних адміністрацій з практичного впровадження вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»

21 листопада 2017 року заступник голови облдержадміністрації Андрій Олександрович Коломійцев прийняв участь в нараді, присвяченій практичному впровадженню оцінки впливу на довкілля.

18 грудня буде введено в дію  прийнятий  23 травня цього року Верховною Радою України Закон України "Про оцінку впливу на довкілля". Відтак, органам центральної та  виконавчої влади  потрібно консолідувати зусилля і швидко запровадити в Україні інститут  оцінки впливу на довкілля.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зазначив, що із впровадженням Закону у країні скасовується пострадянська модель — екологічна експертиза — і запроваджується нова європейська форма оцінки впливу на довкілля (ОВД):

"Кожна облдержадміністрація отримає нові повноваження та зобов’язання. Оцінку впливу на довкілля здійснюватимуть підрозділи з питань екології та природних ресурсів. Сьогодні важливо обговорити спільний план дій і почати практичне впровадження Закону. Успішність цього процесу, в першу чергу, залежить від ефективних кроків представників місцевих органів влади".

Міністр вкотре підкреслив, що впровадження європейської моделі ОВД є вимогою Угоди про Асоціацію з ЄС  та інших міжнародних зобов’язань України.

«Оцінка впливу на довкілля – перший  європейський інструмент  у природоохоронній сфері, який запровадить урахування екологічної складової в усіх сферах економіки. Отримання висновку про оцінку впливу на довкілля стане обов’язковим для отримання дозволу на провадження господарської діяльності», - зазначив Міністр.

Загалом під час наради планують обговорити всі аспекти нової моделі, провести навчання та організувати ефективну взаємодію між профільним міністерством та облдержадміністраціями.

Читати 1282 разів Останнє редагування Середа, 22 листопада 2017 15:49

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.