Четвер, 08 лютого 2018 17:00

Відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь

Щороку 2 лютого країни світу, на територіях яких є водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, зокрема й Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь.

Водно-болотні угіддя – це ресурс, який має велике економічне, культурне, наукове та рекреаційне значення, втрата якого була б непоправною.

У Кіровоградській області є гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення “Болото “Чорний ліс” площею 2,00 га в Знам’янському районі, яка підлягає особливій охороні та збереженню.

Доведено, що водно-болотні угіддя відіграють значну роль у зменшенні впливу таких екстремальних погодних явищ як повені та посухи. Водно-болотні угіддя діють як природні водосховища, акумулюючи і зберігаючи дощові та талі води, запобігають повеням. Протягом посушливих періодів вони «віддають воду» і затримують початок посухи.

Водно-болотні угіддя мають дуже велике значення для екосистеми, оскільки є одним з найбільших джерел прісної води та природнім місцем проживання для багатьох водоплавних тварин та рослин, продукують кисень та допомагають у боротьбі зі змінами клімату, тому заслуговують на охорону і збереження.

Читати 34 разів Останнє редагування Четвер, 08 лютого 2018 17:05

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.