Вівторок, 06 березня 2018 17:55

01 березня 2018 року відбулось засідання круглого столу "Чорнолісся верхів'їв Інгульця:цінність, проблеми, перспективи"

01 березня 2018 року заступник директора департаменту Гоменюк Ганна Олександрівна прийняла участь у засіданні круглого столу "Чорнолісся верхів'їв Інгульця:цінність, проблеми, перспективи", організованого Українським георгафічним товариством (Кропивницький відділ), Центральноукраїнським державним педагогічним університетом ім. В.Винниченка, Департаментом культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА, Управлінням комунікацій з громадськість Кіровоградської ОДА, громадською організацією "Спільна дія" та всеукраїнським товариством "ПРОСВІТА" ім. Т. Шевченка (Кропивницький осередок).

До участі в заході долучилися археологи, історики, географи та біологи навчальних закладів та наукових установ Кропивницького, Чигирина, Херсона, Києва; заступник міністра екології та природних ресурсів України, перший заступник начальника Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства та інші.

В процесі обговорення природної, археологічної та історико-культурної цінності лісових масивів Чорнолісся верхів'їв Інгульця,проблем їхнього використання та перспектив збереження, учасники круглого столу прийшли до наступних висновків:

- Лісові масиви північної частини Кіровоградської області: Чорний, Чута, Нерубай, Бірки та інші мають надзвичайну природну,археологічну та історико-культурну цінність і мають слугувати справі збереження природи та національної пам'яті українського народу;

- Інтенсивність та масштаби ведення господарської діяльності на теренах лісових масивів верхів'їв Інгульця мають надзвичайно виснажливий характе;

- Існуюча кількість і рівень природоохоронних об'єктів на теренах лісових масивів не забезпечують їхнього збереження;

- Найбільш оптимальною формою господарського використання територій лісових масиві верхів'їв Інгульця (Чорний, Чута, Нерубай, Бірки та інші), що дозволить збалансувати господарські потреби мешканців області і місцевих громад з потребою в охороні природної, археологічної та історико-культурної спадщини національного виміру є створення природного парку "Чорноліський".

Читати 107 разів Останнє редагування Вівторок, 06 березня 2018 17:58

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.