Середа, 28 березня 2018 09:55

Всеукраїнська природоохоронна акція "Первоцвіт"

Щороку у весняний період розпочинається масова торгівля ранньоквітучими видами ендемічних та реліктових рослин, у тому числі занесеними до Червоної Книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Через високу декоративність та ранній термін цвітіння підсніжника звичайного, анемони звичайної, конвалії звичайної та інших ці рослини збувають далеко за межами ареалу їх зростання. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Згідно із законодавством України, здійснюючи торгівлю рідкісними та зника­ючими видами рослин, їх рештками, громадяни порушують закони України «Про рослинний світ» «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», та, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, караються штрафами.

Ця операція проводиться в Україні щороку, та торгівля пролісками не припиняється. Тому усіх небайдужих мешканців області закликаємо не залишати без уваги жодного факту торгівлі первоцвітами, а також любити природу рідного краю!

Відповідно до ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної Книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.)

Читати 254 разів Останнє редагування Середа, 28 березня 2018 10:02