Понеділок, 30 вересня 2019 15:00

Відбулася презентація книги "Життя в краю підвищеної радіації"

27  вересня 2019 року  в Орхуському центрі екологічної інформації  відбулася презентація книги “Життя в краю підвищеної радіації”  доктора біологічних наук, професора Центральноукраїнського національного технічного університету Топольного Ф.П. та кандидата географічних наук, доцента Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка Гелевери О.Ф.

Відвідувачі заходу: радник голови  Кіровоградської обласної державної адміністрації Сухомлин М.О., представники департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, офісу водних ресурсів області, обласного лабораторного центру, Інституту сільського господарства “Степ”, студенти екологічних та аграрних спеціальностей.

З позицій сучасного розуміння природи радіації авторами видання розкрито особливості впливу на довкілля і здоров’я людей уранодобувної промисловості, зокрема, на поширеність онкологічних захворювань і шляхи зменшення негативної дії цього виробництва. Детально розкрито особливості клімату і показано, що екологічно неграмотне використання кліматичного ресурсу провокує виникнення раку шкіри.

Автори книги - Федір Топольний та Ольга Гелеввера висловили  вдячність за фінансову підтримку департаменту екології та природних ресурсів кіровоградської обласної державної адміністрації у виході видання  “Життя в краю підвищеної радіації”.