Вівторок, 08 вересня 2020 15:50

Про розгляд питання щодо порушення вимог природоохоронного законодавства

Одним із проблемних питань на сьогодні є забруднення навколишнього природного середовища внаслідок господарської діяльності ТДВ "Колос" з розташованими об’єктами у м. Знам’янці та Знам’янському районі.

У зв’язку із надходження численних скарг від громадян щодо діяльності підприємства,розпорядженням голови обласної державної адміністрації  від 11 серпня 2020 року № 554-р було затверджено склад робочої групи для детального розгляду питання про порушення вимог природоохоронного законодавства ТДВ "Колос" та шляхів його усунення.

26 серпня 2020 року під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації департаментом було організовано засідання робочої групи з розгляду даного питання.

За результатами засідання Державній екологічній інспекції у Кіровоградській області та Головному управлінню Держпродспоживслужби в Кіровоградській області було доручено провести у встановленому законодавством порядку позапланову перевірку ТДВ "Колос" щодо дотримання вимог природоохоронного та санітарного законодавства, а також дотримання технологічних регламентів утримання тварин на підприємстві у відповідності до проєктної документації та вимог законодавства.

Департаменту доручено направити листи до Управління служби безпеки України в Кіровоградській області, Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, Прокуратури Кіровоградської області та Знам’янської міської ради щодо надання кандидатури представників для включення їх до складу робочої групи після чого внести зміни до вищевказаного розпорядження.

Крім цього, департаменту спільно з Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області та Головним управлінням Держпродспоживслужби в Кіровоградській області доручено підготувати проєкт листа ДУ "Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України" щодо перегляду встановлених розмірів санітарно-захисної зони для господарства ТДВ "Колос".

Після виконання протокольних доручень повторно буде проведено засідання робочої групи для визначення подальших дій з даного питання.