Середа, 21 жовтня 2020 08:20

Стан поводження з відходами на території області!

Директор департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації Яніна Мацків доповідала на апаратній нараді голови обласної державної адміністрації стосовно шляхів реалізації державної політики у галузі поводження з відходами та розроблення Регіонального плану управління відходами в області.

Згідно із даними державного статистичного спостереження за підсумками 2019 року на території Кіровоградської області утворилося 37,410 млн. тонн відходів, що на 1,3 % менше порівняно з 2018 роком (37,902млн. тонн відходів).

Протягом 2019 року на території області утворилося 1206,6 т відходів І-ІІІ класів небезпеки (І клас – 51,4 т, ІІ клас – 121,3 т, ІІІ клас – 1033,9 т).

Питома вага утилізованих відходів у загальному обсязі утворення по області у 2019 році становить 4,5%.

Оброблення та утилізацію небезпечних відходів на території області здійснюють ТОВ "Український центр поводження з відходами", ТОВ "ЕКОВДМ", ТОВ НВФ "Екоцентр", ТОВ "Стів Оріджінал Груп", ТОВ "К-2 ЛТД" та Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області. Однак за результатами аналізу діяльності зазначених підприємств можна зробити висновок, що фактично поводження з відходами здійснюють ТОВ "ЕКОВДМ" та ТОВ НВФ "Екоцентр".

Також, у середньому на території області утворюється понад 175 тис. т твердих побутових та подібних відходів. Більше 95% цих відходів спрямовується на звалища твердих побутових відходів, які перевантажені та не відповідають санітарним нормам.