Середа, 21 жовтня 2020 08:25

Розробка Регіонального плану управління відходами в області

В доповіді на апаратній нараді голови обласної державної адміністрації Яніна Мацків зазначила, що активна фаза розробки плану розпочнеться після ухвалення Закону України "Про управління відходами".

Розробка Регіонального плану:забезпечить розвиток інфраструктури управління відходами через виділення земельних ділянок під будівництво сміттєпереробних заводів, побудови логістичної моделі об’єктів за напрямками відходів, модернізації існуючих та планування будівництва нових об’єктів з урахуванням фінансової спроможності громад, тарифної політики та інвестицій;

• створить ефективну та рентабельну систему управління відходами у відповідності до ієрархії пріоритетів поводження з відходами, максимального зменшення їх захоронення на полігонах та збільшення обсягів перероблення;
  • дозволить створити фундамент та обрати оптимальний сценарій з упровадження комплексної системи поводження з відходами в області до 2030 року з поділом території регіону на кластери.

У зв’язку з чим, перед керівниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування постає завдання щодо визначення перспективних земельних ділянок для розміщення полігонів або сміттєпереробних заводів з урахуванням адміністративно – територіального розподілу та в подальшому доцільним буде залучення інвестицій та участь у програмах, грантах ЄБРР та інших потужних організацій.

Можна зробити висновок, що сфера управління з відходами може дати поштовх для розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні. "Регіональний план управління відходами – це фактично план залучення інвестицій та розвитку ринку і бізнесу в області". Саме тому це завдання буде одним з основних у 2021 році.